Po kredyt z dowodem osobistym.

Po Kredyt z dowodem dzięki zmianom rekomendacji T.

 

Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła projekt w dziedzinie rekomendacji T. Zmiany te wpłyną na to, że otrzymanie kredytu gotówkowego, pożyczki gotówkowej a nawet kredytu samochodowego stanie się łatwiejsze w tak zwanym trybie „kredyt na dowód„. Jak informuje Komisja Nadzoru Finansowego osoby, których staż w banku przekracza 6 miesięcy upoważnia do trzymania pożyczki w wysokości 11 000 zł. Pożyczka taka będzie udzielana bez większych formalności oraz zaświadczeń o dochodach.

Kredyt na dowód, rekomendacja T

Związek Banków Polskich apeluje o podwojenie limitów jakie zostały przedstawione w projekcie KNF. Tak kwota wydaje się o wiele za niska jaka mogła by być w postaci pożyczki bez nadmiernych obostrzeń i formalności dla klienta nie posiadającego wcześniej konta w danym banku.

Przedstawiciele banków z entuzjazmem natomiast przyjęły informację o zamiarze zniesienia limitu łącznych rat kredytów do dochodów. Jeśli płaca klienta nie przekracza średniej w sektorze przedsiębiorstw to ograniczenie wielkości spłacanych zobowiązań do 50 % dochodów a nawet do 65 proc przy kredytach mieszkaniowych jest problemowe.

Banki informują również o tym, że klienci, ale i instytucje bankowe mogą mieć kłopot z podziałem rynku na instytucje, które będą mogły pożyczać według uproszczonych zasad oceny zdolności kredytowej i takie, które nie będą miały takiego prawa. Kredytów na oświadczenie będą mogły udzielać banki dobrze skapitalizowane, z ponad 12-proc. współczynnikiem wypłacalności, przy czym współczynnik oparty na kapitałach pierwszej kategorii powinien przekraczać 9 proc. Wymogów tych nie spełnia ok. 110 banków, z czego ok. 15 to banki komercyjne – zwracają uwagę przedstawiciele ZBP. Biorąc pod uwagę, że w Polsce działa 46 banków komercyjnych, do uproszczonych zasad badania zdolności kredytowej klientów nie kwalifikuje się prawie co trzeci. Z 573 banków spółdzielczych wymogów nie spełnia 16 proc.

Przepisy jakie proponuje Komisja Nadzoru Finansowego w odniesieniu do rekomendacji T w odróżnieniu od obecnie obowiązujących miałyby objąć nie tylko banki działające w Polsce, ale również oddziały zagranicznych instytucji kredytowych.

Kluczowe zmiany w dziedzinie kredytów na początku 2013 roku.

Związku Banków Polskich został poinformowany, że sugestie do zmian przepisów będą przyjmowane do 29.10.2012 r. Zmiany proponowane będą miały miejsce w roku 2013 w pierwszych miesiącach. Wdrożenie nowych przepisów będzie przebiegało przez trzy miesiące od ich ogłoszenia.

Lider w branży bankowość

ranking banków, najbardziej uniwersalny bankDzięki porównywarce kredytów możemy dowiedzieć się, w którym z banków klienci mogą liczyć na najbardziej przyjazne warunki produktów finansowych. Oto ranking na najbardziej uniwersalny bank, który przedstawia listę instytucji oferujących nie tylko profesjonalną obsługę, ale także produkty bankowe w atrakcyjnych cenach.

Porównaj najlepsze konta sobiste

Kryteria podczas tworzenia rankingu

Celem rankingu jest wskazanie banku, który oferuje klientom produkty dostępne na rynku bankowym w konkurencyjnych cenach. Dlatego w każdym miesiącu tworzone jest zestwienie ofert dla każdego produktu bankowego. I tak, na przykład kredyt hipoteczny porównywany jest pod kątem najniższego oprocentowania oraz najniższej prowizji i uznania klientów. Za każde kryterium można dostać 10 punktów, co w ujęciu kwartalnym daje możliwość uzyskania ponad 510 punktów!

Zwycięski bank może być tylko jeden…

Getin Bank to zwycięzca po drugim kwartale 2012, miejsce na podium w kwalifikacji najbardziej uniwersalny bank . Osiągnięte zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone, ponieważ instytucja ta już w trzech poprzednich kwartałach zajmowała czołowe miejsca w naszych rankingach. Wygrana była więc zatem tylko kwestią czasu.
Getin Bank zawdzięcza swoje zwycięstwo utrzymywaniem swojej oferty na stabilnym poziomie. Jednak na osiągnięcie końcowego sukcesu największy wpływ miało zajmowanie przez tą instytucję czołowych miejsc w segmencie kredytów gotówkowych, kredytów samochodowych oraz kart kredytowych.
Drugie miejsce na podium zajął bank BNP Paribas, dotychczas niekwestionowany lider naszych zestawień. Utrzymywał pierwsze miejsce na podium przez cztery kolejne kwartały. Na trzecim miejscu natomiast uplasował się Kredyt Bank. Dla tej instytucji oznacza to powrót do pierwszej trójki po trzech miesiącach przerwy. W ostatniej odsłonie naszego zestawienia podmiot ten zajmował bowiem 5. lokatę. Jeśli utrzyma on swoją ofertę na dotychczasowym poziomie, może to właśnie on będzie laureatem następnego zestawienia.

A oto jak przedstawia się pełen ranking wraz ze szczegółową punktacją:

TOP10 – Najbardziej uniwersalny bank w II kwartale 2012r.

Miejsce w rankingu

Nazwa banku

Punktacja po II kwartale 2012r.

Miejsce po I kwartale 2012r.

Miejsce po IV kwartale 2011r.

Miejsce po III kwartale 2011r.

Awans / spadek w stosunku do ostatniego kwartału

1

Getin Bank

256

3.

3.

2.

+2

2

BNP Paribas

251

1.

1.

1.

-1

3

Kredyt Bank

199

5.

2.

3.

+2

4

Meritum Bank

185

8.

10.

9.

+4

5

Raiffeisen Bank

176

12.

6.

4.

+7

6

BOŚ Bank

173

10.

12.

14.

+4

7

PKO BP

169

11.

18.

16.

+4

8

Eurobank

167

13.

17.

23.

+5

9

Bank Millennium

166

6.

8.

8.

-3

10

ING

159

17.

19.

15.

+7

Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

Tańsze kredyty hipoteczne

W miesiącu wrześniu pojawiła się lekka odwilż na rynku kredytów hipotecznych

Kredyty hipoteczne tańsze. We wrześniu obniżono średnie oprocentowanie kredytów w złotówkach jak i w euro. Średnie oprocentowanie kredytów zaciągniętych w polskim złotym zmieniło się o 0,17 pkt. proc., a tych denominowanych we wspólnej walucie o 0,16 pkt. proc.

Sprawdź teraz najkorzystniejszy kredyt hipoteczny!

7,40 % to średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych w złotówkach. W porównaniu do poprzedniego miesiąca oznacza to spadek o 0,17 pkt. proc. Zmiana ta spowodowana jest wzrostem oczekiwań rynku na obniżki stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej.  Po nieco słabszych danych na temat polskiego PKB, presja rynku na obniżkę stóp znacząco wzrosła.

Kredyt hipoteczny na domProblemy zadłużenia krajów strefy euro wpływają na to, że Europejski Bank Centralny jest zmuszony do ciagłego rozluźniania prowadzonej przez siebie polityki pieniężnej. Przekłada się to na spadek rynkowych stóp procentowych w Europie, a tym samym na obniżenie średniego oprocentowania kredytów hipotecznych zaciągnietych we wspólnej walucie. Ostatni odczyt tego parametru przyjął wartość 6,28 proc. i okazał się niższy od tego odnotowanego przed miesiącem o 0,16 pkt. proc.

Na rynku wciąż próżno szukać kredytów udzielanych we franku szwajcarskim. Dlatego też bieżąca analiza oprocentowania takich zobowiązań jest niemożliwa do przeprowadzenia.

Stabilna sytuacja w dziedzinie kredyty hipoteczne.

Podobnie jak to było przed miesiącem, tak i obecnie, sytuacja w dziedzinie kredyty hipoteczne wygląda na ustabilizowaną. Możliwość obniżek stóp procentowych w Polsce i w Europie napawa jednak optymizmem. Dzięki takiej operacji klienci będą mogli liczyć na spadek oprocentowania posiadanych zobowiązań, a tym samym na obniżenie rat kredytowych.