Getin Bank uatrakcyjnia ofertę kredytową dla wolnych zawodów

Getin Bank wprowadza nowe elementy do oferty kredytów dla przedstawicieli wolnych zawodów. Propozycja jest teraz dostępna także dla lekarzy rozpoczynających działalność gospodarczą, a maksymalna kwota finansowania wzrośnie nawet do 250 tys. zł.
Getin Bank z powodzeniem realizuje strategię budowy banku uniwersalnego i przyjaznego Klientowi. Oferowane produkty zajmują czołowe miejsca w kluczowych rankingach branżowych, potwierdzając wysoką pozycję banku na rynku usług finansowych. W portfolio Getin Banku znajdują się m.in. konkurencyjne kredyty dedykowane przedstawicielom wolnych zawodów.

Wszystkim osobom wykonującym wolne zawody Getin Bank udziela kredytów na preferencyjnych warunkach, obejmujących m.in.: brak konieczności przedstawienia dokumentów finansowych oraz zaświadczeń z ZUS i US, przyjazną i uproszczoną procedurę, a wysokość prowizji uzależniona jest od posiadanej punktacji w BIK. Dodatkowo bank, darząc zaufaniem osoby wykonywające wolne zawody, nie wymaga zabezpieczeń rzeczowych.

W ramach nowej oferty bank zwiększył maksymalną kwotę finansowania ze 100 tys. do nawet 250 tys. zł. Teraz z oferty kredytowej dla wolnych zawodów mogą skorzystać także  lekarze rozpoczynający własną działalność gospodarczą. Bank daje im możliwość finansowania pod warunkiem udokumentowania wykonywania zawodu przez okres co najmniej 12 miesięcy.

Więcej informacji o ofercie kredytowej Getin Banku dla wolnych zawodów znajduje się na stronie www.getinbank.pl.
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Po kredyt z dowodem osobistym.

Po Kredyt z dowodem dzięki zmianom rekomendacji T.

 

Komisja Nadzoru Finansowego ogłosiła projekt w dziedzinie rekomendacji T. Zmiany te wpłyną na to, że otrzymanie kredytu gotówkowego, pożyczki gotówkowej a nawet kredytu samochodowego stanie się łatwiejsze w tak zwanym trybie „kredyt na dowód„. Jak informuje Komisja Nadzoru Finansowego osoby, których staż w banku przekracza 6 miesięcy upoważnia do trzymania pożyczki w wysokości 11 000 zł. Pożyczka taka będzie udzielana bez większych formalności oraz zaświadczeń o dochodach.

Kredyt na dowód, rekomendacja T

Związek Banków Polskich apeluje o podwojenie limitów jakie zostały przedstawione w projekcie KNF. Tak kwota wydaje się o wiele za niska jaka mogła by być w postaci pożyczki bez nadmiernych obostrzeń i formalności dla klienta nie posiadającego wcześniej konta w danym banku.

Przedstawiciele banków z entuzjazmem natomiast przyjęły informację o zamiarze zniesienia limitu łącznych rat kredytów do dochodów. Jeśli płaca klienta nie przekracza średniej w sektorze przedsiębiorstw to ograniczenie wielkości spłacanych zobowiązań do 50 % dochodów a nawet do 65 proc przy kredytach mieszkaniowych jest problemowe.

Banki informują również o tym, że klienci, ale i instytucje bankowe mogą mieć kłopot z podziałem rynku na instytucje, które będą mogły pożyczać według uproszczonych zasad oceny zdolności kredytowej i takie, które nie będą miały takiego prawa. Kredytów na oświadczenie będą mogły udzielać banki dobrze skapitalizowane, z ponad 12-proc. współczynnikiem wypłacalności, przy czym współczynnik oparty na kapitałach pierwszej kategorii powinien przekraczać 9 proc. Wymogów tych nie spełnia ok. 110 banków, z czego ok. 15 to banki komercyjne – zwracają uwagę przedstawiciele ZBP. Biorąc pod uwagę, że w Polsce działa 46 banków komercyjnych, do uproszczonych zasad badania zdolności kredytowej klientów nie kwalifikuje się prawie co trzeci. Z 573 banków spółdzielczych wymogów nie spełnia 16 proc.

Przepisy jakie proponuje Komisja Nadzoru Finansowego w odniesieniu do rekomendacji T w odróżnieniu od obecnie obowiązujących miałyby objąć nie tylko banki działające w Polsce, ale również oddziały zagranicznych instytucji kredytowych.

Kluczowe zmiany w dziedzinie kredytów na początku 2013 roku.

Związku Banków Polskich został poinformowany, że sugestie do zmian przepisów będą przyjmowane do 29.10.2012 r. Zmiany proponowane będą miały miejsce w roku 2013 w pierwszych miesiącach. Wdrożenie nowych przepisów będzie przebiegało przez trzy miesiące od ich ogłoszenia.